بازدید یک روزه اساتید و مدیران فعالیتهای صنعتی دانشگاه از برخی از صنایع استان قزوین | خبرخوان انجمن های علمی ایران |خبرخوان انجمن های علمی ایران

تاریخ خبر: // کد خبر: 17084 // //

بازدید یک روزه اساتید و مدیران فعالیتهای صنعتی دانشگاه از برخی از صنایع استان قزوین

دکتر نوراله کثیری مدیر دفتر همکاری‏های علمی، صنعتی و فناوری دانشگاه علم و صنعت ایران و ۱۱ نفر از اعضای هیئت علمی دانشگاه که برخی از آنها مدیران دفاتر توسعه تعاملات دانشگاه با صنایع هدف و برخی مدیران ارتباط با صنعت دانشکده ها بودند در روز دوشنبه مورخ ۲۴ تیر ماه جاری از [...]
بازدید یک روزه اساتید و مدیران فعالیتهای صنعتی دانشگاه از برخی از صنایع استان قزوین

دکتر نوراله کثیری مدیر دفتر همکاری‏های علمی، صنعتی و فناوری دانشگاه علم و صنعت ایران و ۱۱ نفر از اعضای هیئت علمی دانشگاه که برخی از آنها مدیران دفاتر توسعه تعاملات دانشگاه با صنایع هدف و برخی مدیران ارتباط با صنعت دانشکده ها بودند در روز دوشنبه مورخ ۲۴ تیر ماه جاری از بخشی از صنایع استان قزوین بازدیدی به عمل آوردند. افراد اعزامی از اعضای هیئت علمی دانشکده ‏های مهندسی خودرو، مهندسی راه آهن، مهندسی شیمی، نفت و گاز، شیمی، مهندسی برق، مهندسی مواد و متالورژی و مهندسی عمران بودند. این بازدید به هماهنگی و میزبانی پارک فناوری استان قزوین به مدیریت آقای دکتر گرجی برنامه ریزی گردیده بود. در این بازدید تیم اعزامی را آقایان دکتر یوسف گرجی مهلبانی رئیس پارک فناوری قزوین، مهندس حمیدرضا پیله ور مدیر امور موسسات پارک علم و فناوری قزوین و دکتر مصطفی مافی عضو شورای سیاست گذاری پارک و عضو هیئت علمی دانشگاه بین المللی امام خمینی (ره) همراهی می کردند. این بازدید در ساعت ۸ صبح و از مجموعه تولیدی الکل و مواد غذایی بیدستان آغاز گردید.

دکتر گرجی در ابتدای این بازدید ضمن معرف پارک علم وفناوری قزوین اظهار داشت: سیاست‏های کلی پارک این است که در حوزه‏ های مختلف زمینه ساز توسعه مراودات دانشگاهیان با صنایع استان باشد. وی در ادامه افزود: تقریباً ۳۶۰۰ واحد صنعتی و تولیدی در استان وجود دارد که رفع مشکلات ایشان میتواند منجر به تولید بیشتر ثروت توسط آنها گردد. ایشان افزودند آمادگی تامین اعتبار بخشی از پروژه های پیشنهادی دانشگاهیان علم و صنعت ایران به صنایع استان از جمله مجتمع بیدستان را در صورتیکه پیشنهادات مناسبی ارائه شوند در کنار صنایع استان دارا می باشند تا از این رهگذر بهره وری منابع تخصیصی صنایع به این امر بیشتر گردد.
در ادامه از بخش های مختلف مجموعه تولیدی الکل و مواد غذایی بیدستان بازدید به عمل آمد. شایان ذکر است این واحد تولیدی در قزوین کیلومتر ۱۰ جاده قدیم کرج قرار دارد که از سال ۱۳۱۳ فعالیت خود را به صورت رسمی آغاز کرده و با تولید روزانه ۱۰۰هزار لیتر الکل، این محصول تولیدی اصلی ترین محصول این شرکت به شمار می رود تا ۵۰ درصد از الکل کشور را تأمین نماید.
 بازدید از بخشهای مختلف این مجتمع تا ساعت ۱۱ ادامه یافت. تصاویری از این بخش از بازدید در زیر آورده شده است.
 در ادامه تیم اعزامی در گروههای مختلف نشستهایی با برخی از مدیران و بازدیدهایی موازی داشتند. آقای دکتر کثیری با همراهی آقای دکتر عبدالعالی مدیر ارتباط با صنعت دانشکده برق طی نشستی با مدیر عامل برق منطقه ای استان قزوین آمادگی دانشگاه در گسترش همکاریهای دو جانبه را به ایشان منعکس کردند. در این دیدار مقرر گردید ضمن تبادل تفاهم نامه ای کارگروهی مشترک زمینه های همماری را ارزیابی نمایند تا اقدامات عملی در این زمینه صورت پذیرد. همزمان خانم دکتر سعادت پور مدیر توسعه تعاملات دانشگاه با بخشهای آب و محیط زیست با همراهی خانمها دکتر نعیم پور و دکتر حجازی طی نشستهایی با مدیران سازمان آب منطقه ای استان قزوین و سازمان حفاظت محیط زیست استان به ارزیابی زمینه های همکاری مشترک پرداختند.
همزمان گروهی … نفره از اساتید از تعدادی از ایستگاه های گاز تحت مدیریت شرکت گاز استان قزوین بازدیدی به عمل آوردند. شایان ذکر است قبلا طی نشستی در دانشگاه بین مدیر دفتر همکاریهای علمی، صنعتی و فناوری و مدیر تحقیق و توسعه این شرکت زمینه های همکاری مورد تبادل نظر قرار گرفته و عناوین مورد نیاز آنها نیز در سطح دانشگاه مورد اطلاع رسانی قرار گرفته بود. در این بازدید نیز تعدادی دیگر از عناوین جدی مورد نیاز این شرکت به اساتید عرضه گردید.
تیم بازدید کننده سپس در ساعت ۱۳ در محل پارک فناوری استان قزوین گردهم آمدند و پس از اقامه نماز و صرف ناهار مذاکرات با مدیران پارک در خصوص نحوه مدیریت بر مراودات فیمابین مورد بحث و تبادل نظر قرار گرفت. در این بخش مقرر گردید با همکاری پارک دفتری در محل پارک به دانشگاه علم و صنعت ایران تخصیص یابد تا به منظور توسعه مراودات دانشگاهیان علم و صنعت ایران با صنایع استان مورد بهره‏برداری قرار گیرد.
پایان بخش این دیدار یک روزه حضور نمایندگانی از سه شرکت تولیدی … و … در سالن محل استقرار و معرفی خود ایشان و ارائه برخی از مشکلاتی که این واحدهای تولیدی با آن مواجه هستند بود. این بازدید در ساعت ۱۸ خاتمه یافته و اعضای هیئت علمی اعزامی به سمت تهران عزیمت نمودند.

خبر جدید  دفاعیه دکتری در دانشکده معماری

آخرین اخبار انجمن های علمی

اخبار ویژه

آرشیو

پربازدید

بایگانی شمسی

آمار بازدید وبسایت

 • 0
 • 46
 • 27
 • 443
 • 90
 • 1,850
 • 8,229
 • 256,824
 • 430,834
 • 85,009
 • 18,530
 • 14,040
 • 1
 • بهمن ۸, ۱۳۹۸