بیانیه اجلاس بیست و هفتم روسای دانشگاه های بزرگ کشور | cisanews |سیسا نیوز |cisanews |سیسا نیوز

تاریخ خبر: // کد خبر: 24665 // //

بیانیه اجلاس بیست و هفتم روسای دانشگاه های بزرگ کشور

بیانیه اجلاس بیست و هفتم روسای دانشگاه های بزرگ کشور   به دنبال برگزاری اجلاس بیست و هفتم روسای دانشگاه های بزرگ کشور بیانیه ای صادر شد که متن کامل بیانیه صادر شده در پایان این نشست به شرح زیر است: بیست و هفتمین اجلاس روسای دانشگاه های بزرگ کشور با حضور سیزده رئیس [...]
بیانیه اجلاس بیست و هفتم روسای دانشگاه های بزرگ کشور

بیانیه اجلاس بیست و هفتم روسای دانشگاه های بزرگ کشور
 

به دنبال برگزاری اجلاس بیست و هفتم روسای دانشگاه های بزرگ کشور بیانیه ای صادر شد که متن کامل بیانیه صادر شده در پایان این نشست به شرح زیر است:
بیست و هفتمین اجلاس روسای دانشگاه های بزرگ کشور با حضور سیزده رئیس دانشگاه عضو و معاونین آموزشی و دانشجویی وزارت علوم، تحقیقات و فناوری روز پنجشنبه مورخ چهارم اردیبهشت ۱۳۹۹ به صورت ویدئو کنفرانس و به میزبانی دانشگاه تربیت مدرّس برگزارشد.
حاضران در این اجلاس ضمن ابراز تاسف از شرایطی که بر اثر شیوع ویروس کرونا برای کشور و دنیا پیش آمده و با اعلام همدردی با خانواده های قربانیان این ویروس بویژه استادان، کارمندان و دانشجویان فقید و عالم سپاسگزاری از کادر درمانی، بهداشتی، خدماتی و پشتیبانی و تمامی مسئولانی که برای مدیریت این بحران در تلاش هستند، بر موارد ذیل تاکید نمودند:
۱ -دانشگاه ها افزون بر انجام وظائف و برنامه های آموزشی و پژوهشی مرسوم سعی کرده اند توان علمی، کارشناسی و تجهیزاتی خود را در خدمت مقابله با شرایط پیش آمده ناشی از شیوع این ویروس قرار دهند و بدیهی است همچنان آمادگی کامل خود را برای پشتیبانی علمی، فناوری و فکری از دولت و ستاد ملی مبارزه با کرونا اعلام می دارند. امید است با مدیریت یکپارچه و راهبردی، دانش، تجربیات، دستاوردها و توانائی های فناورانه دانشگاه ها به همراه پارک های علم و فناوری بیش از گذشته برای غلبه بر این بحران مورد بهره برداری قرار گیرد.
۲ -از آنجا که حفظ سلامتی و ایمنی دانشجویان، استادان و کارمندان دانشگاه از هر چیزی اولی است، دانشگاه ها همچنان تمام تلاش خود را به کار خواهند بست تا با همفکری و همگرایی، برنامه های آموزشی خود را در نیمسال جاری با رعایت مقررات و آئین نامه های آموزشی، پژوهشی و اداری و با حفظ کمیت و کیفیت و با لحاظ مصوبات و ابلاغیه های ستاد ملی مبارزه با کرونا از طریق آموزش مجازی و غیر حضوری به انجام برسانند. در همین جهت اعلام می نماییم که از زمان بروز این مشکل دانشگاه ها با استفاده از توانمندی ها و ظرفیت های خود در سریعترین زمان ممکن برنامه ها و زیرساخت های لازم را برای تداوم آموزش از طریق سامانه های الکترونیکی فراهم ساخته و بی درنگ به انجام وظائف و مسئولیتهای خود و دستیابی به کیفیت های مورد نظر مشغول هستند. از اینرو وظیفه خود می داند تا از یکایک دانشگاهیانی که ما را در انجام این مهم یاری داده اند، سپاسگزاری نماییم.
۳ -دانشگاه ها تلاش خواهند کرد تا با توجه به ابلاغیه های ستاد ملی مبارزه با کرونا برنامه ای برای تکمیل دروس عملی با استفاده از فرصت تابستان پیشِ رو ارائه کرده و پیش از آغاز نیمسال اول سال تحصیلی آینده این دروس را تکمیل و شرایط را برای آغاز سال تحصیلی جدید در موعد مقرّر فراهم سازند.
۴ -معاونین آموزشی دانشگاه های عضو با هماهنگی معاونت محترم آموزش وزارت عتف امتحانات پایان ترم را با استفاده از روش ها، سامانه ها و ابزارهای ممکن قبل از آغاز سال تحصیلی جدید برنامه ریزی و اجرائی خواهند کرد. در همین جهت ضرورت دارد تا آئین نامه های مربوط و مقررات موجود متناسب با شرایط کنونی بویژه در مورد شیوه برگزاری امتحانات و نمره دهی پس از بررسی دقیق مورد بازبینی قرار گیرند.
۵ -اگرچه در شرایط کنونی حضور دانشجویان در خوابگاه ها و سالن های غذاخوری و هر گونه تجمع آنان در مکان های عمومی دانشگاه به صلاح نبوده و ممکن است سلامتی آنان را در معرض خطر قرار دهد، با اینهمه در صورتی که ستاد ملی مبارزه با کرونا اجازه حضور دانشجویان به طور تدریجی را در دانشگاه ها صادر نماید، معاونین دانشجوئی برنامه ای برای حضور و اسکان آنان بر اساس پروتکل های ستاد یادشده و با اولویت حفظ سلامتی دانشجویان در خوابگاه ها و تامین غذا تهیه و اعلام خواهند کرد.
۶ -ضمن تشکر از اقدامات به موقع و مدبرانه وزارت عتف در مدیریت شرایط پیش آمده و اقدامات لازم برای به حداقل رساندن هرینه های اینترنت دانشجویان برای استفاده از برنامه های آموزش الکترونیکی دانشگاه ها با مساعدت وزارت محترم ارتباطات و فناوری اطلاعات، انتظار دارد همه دستگاه های ذیربط از دستاوردهای موفق دانشگاه ها در عرصه آموزش غیر حضوری پشتیبانی نموده و در جهت تامین منابع و توسعه و تجهیز زیرساختهای لازم آنان را بیش از پیش مورد حمایت قرار دهد.
۷ -معاونین دانشجوئی همچون گذشته ضمن تعامل سازنده با نمایندگان دانشجویان و شوراهای صنفی، گفتگو با آنان را برای بهره گیری از نظرات و دیدگاه های آنها با رعایت عدم دخالت در امور آموزشی و اجرائی و وظایف ذاتی دانشگاه ها دنبال خواهند نمود.

خبر جدید  جاری شدن آب در چشمه علی

چهارم اردیبهشت
۱۳۹۹

آخرین اخبار انجمن های علمی

اخبار ویژه

آرشیو

پربازدید

بایگانی شمسی

آمار بازدید وبسایت

 • 0
 • 303
 • 112
 • 352
 • 135
 • 3,629
 • 15,812
 • 319,251
 • 542,512
 • 109,561
 • 21,429
 • 16,446
 • 1
 • تیر ۲۰, ۱۳۹۹