حفر سه هزار متر تونل در ایلام یک رکورد ملی است | خبرخوان انجمن های علمی ایران |خبرخوان انجمن های علمی ایران

تاریخ خبر: // کد خبر: 17709 // //

حفر سه هزار متر تونل در ایلام یک رکورد ملی است

حفر سه هزار متر تونل در ایلام یک رکورد ملی است مدیرکل راه و شهرسازی ایلام گفت: حفر بیش از سه هزار متر تونل در نقاط مختلف استان در کشور یک رکورد محسوب می شود. به گزارش ایرنا ، علی اصغر کاظمی روز یکشنبه در جریان تور رسانه ای بررسی طرح های حوزه [...]
حفر سه هزار متر تونل در ایلام یک رکورد ملی است

حفر سه هزار متر تونل در ایلام یک رکورد ملی است
مدیرکل راه و شهرسازی ایلام گفت: حفر بیش از سه هزار متر تونل در نقاط مختلف استان در کشور یک رکورد محسوب می شود.


به گزارش ایرنا ، علی اصغر کاظمی روز یکشنبه در جریان تور رسانه ای بررسی طرح های حوزه راه و شهرسازی استان اظهار داشت:  ۱۰۸ طرح و پروژه در حوزه های راه؛ شهرسازی، ساختمانی و مطالعاتی در استان در دست ساخت، اجرا و مطالعه است.
وی افزود: این طرح ها شامل ۳۰ پروژه راه اصلی به طول ۱۰۶۵ کیلومتر و اعتبار ۶۲۰ میلیارد تومان؛ ۳۰ پروژه راه روستایی و فرعی به طول ۲۱۰ کیلومتر و اعتبار ۸۵ میلیارد تومان، ۳۵ طرح ساختمانی به میزان پنج هزار و ۳۰۰ متر مربع و اعتبار ۵۶ میلیارد تومان و ۱۳ طرح مطالعاتی به طول ۴۴ کیلومتر و اعتبار سه میلیارد تومان است.
کاظمی اظهار داشت: این پروژه با اعتبار بیش از ۴۴ میلیارد ریال ریال سال ۹۶ آغاز و تاکنون رشد فیزیکی  ۷۵درصدی دارد، مساحت عرصه این طرح یک هزار و ۲۴۱ مترمربع و مساحت کل اعیان بیش از هشت هزار مترمربع است.
کاظمی ویژگی های این طرح را برگرفته از معماری های سنتی، طرح لاله های واژگون که نمادی از منطقه زاگرس نشین ایلام است و نیز زیگورات که سابقه تاریخی چند هزار ساله تمدن ایلامی است برشمرد.وی در مورد دیگر طرح آن اداره کل گفت: تقاطع ارغوان در جهت سهولت تردد زوار کربلا و ایمنی مسیر با اعتبار ۱۲۰ میلیارد ریال فاز اول آن شروع و تلاش می کنیم تا اربعین امسال به بهره برداری برسد، ضمن اینکه تقاطع ارغوان شامل روگذر و زیرگذر است.
کاظمی در مورد طرح ایلام به صالح آباد گفت: قطعه اول این مسیر به طول ۱۰ کیلومتر دارای ۲ رشته تونل است، تونل اول به طول ۸۴۴ متر مربع ۱۸۰ متر آن حفاری شده است و  ۳۵ درصد رشد فیزیکی دارد.کاظمی خاطر نشان کرد: تونل دوم این قطعه نیز به طول ۷۱۰متر است که کاملا حفاری شده است و از رشد فیزیکی  ۷۵درصدی برخوردار می باشد.
مدیرکل راه و شهرسازی استان ایلام اضافه کرد: اعتبار این طرح ۳۷۰ میلیارد ریال و مدت زمان بهره برداری آن ۱۸ ماهه است که پیش بینی می کنیم در صورت تخصیص اعتبارات مناسب سال ۹۹ به بهره برداری برسد.
کاظمی اضافه کرد: قطعه اول راه آهن اسلام آباد غرب به سمت ایلام به طول ۷۲کیلومتر و با اعتبار ۱۵۰ میلیارد تومان به فراخوان گذاشته شده و در روزهای آینده مراحل انعقاد قرارداد شروع خواهد شد.وی دیگر طرح اولویت دار استان را فاز دوم راه اهن ایلام – اندیمشک به طول ۳۴۸ کیلومتر که فاز اول سمت جنوب عملیاتی خواهد شد.وی مهمترین دغدغه خود را توسعه راه های استان برای توسعه همه جانبه ایلام دانست و یادآور شد: دو طرح آزاد راه شمال و جنوب – نجف اشرف را طراحی کرده ایم که تحولی عظیم در راه های ایلام بوجود خواهد آورد.
کاظمی در خصوص آزاد راه شمال افزود: فاز اول کرمانشاه به حمیل به طول ۵۰ کیلومتر انجام شده و فاز اول حمیل به ایلام. مهران به طول ۱۷۰ کیلومتر در حال مذاکره با سرمایه‌گذاران هستیم و بطور قطعا شروع خواهد شد.
وی بیان داشت: از قسمت جنوبی استان آزاد راه نجف به طول ۱۲۵ کیلومتر که از سمت بصره به کشورهای حوزه خلیج فارس وصل خواهیم شد و بعنوان اساسی ترین و امن ترین مسیر به کشور عراق برای مبادلات تجاری و تردد زوار و اتباع دو کشور خواهد شد.
مدیرکل راه و شهرسازی استان ایلام اضافه کرد: آزاد راه پل زال – مورموری – دهلران به طول ۱۱۰ کیلومتر فراخوان انجام شده که با پیگیری های استاندار و مشارکت چهار بانک عامل و پرداخت ۴۰ درصد هزینه های ساخت آن  ۳۰ درصد توسط دولت و ۳۰ درصد توسط بخش خصوصی مراحل اداری آن در حال انجام شدن است.
وی حفر سه هزار متر تونل با اعتبار ۱۰۰ میلیارد تومان در استان ایلام را یک رکورد ملی دانست و گفت: مطالبات ارتقای شبکه های راه استان ایلام در دستور کار است که ۷۰ درصد مطالعات آن انجام شده و ایجاد ۴۶ کیلومتر بزرگراه، ۲۵ کیلومتر راه اصلی و ۱۶۶ کیلومتر راه روستایی و فرعی از اولویت های راه و شهرسازی استان می باشد.

تاریخ: ۹۸/۰۵/۲۰
منبع:
https://www.irna.ir/news/83433632

خبر جدید  اطلاعیه شرکت کشینه

آخرین اخبار انجمن های علمی

اخبار ویژه

آرشیو

پربازدید

بایگانی شمسی

آمار بازدید وبسایت

 • 1
 • 268
 • 75
 • 213
 • 119
 • 2,550
 • 8,750
 • 255,435
 • 428,158
 • 84,286
 • 18,265
 • 13,837
 • 1
 • دی ۲۷, ۱۳۹۸