واجدین شرایط شرکت در تحقیقات آزمایش واکسن کرونا چه کسانی خواهند بود؟ | cisanews |سیسا نیوز |cisanews |سیسا نیوز

تاریخ خبر: // کد خبر: 27010 // //

واجدین شرایط شرکت در تحقیقات آزمایش واکسن کرونا چه کسانی خواهند بود؟

شعار سال: تولید واکسن کرونا یکی از رویاهای مردم در سراسر جهان است. تنها ۲ هفته پس از آنکه موسسه ملی بهداشت (National Institute of Health) شبکه جلوگیری از کووید-۱۹ (CoVPN) را راه‌اندازی و معرفی کرد، بیش از ۱۳۰ هزار نفر داوطلب شدند و برای شرکت در تحقیقات مربوط به واکسن ثبت‌نام کردند. این [...]
واجدین شرایط شرکت در تحقیقات آزمایش واکسن کرونا چه کسانی خواهند بود؟

شعار سال: تولید واکسن کرونا یکی از رویاهای مردم در سراسر جهان است. تنها ۲ هفته پس از آنکه موسسه ملی بهداشت (National Institute of Health) شبکه جلوگیری از کووید-۱۹ (CoVPN) را راه‌اندازی و معرفی کرد، بیش از ۱۳۰ هزار نفر داوطلب شدند و برای شرکت در تحقیقات مربوط به واکسن ثبت‌نام کردند. این شبکه به شکلی است که از چندین مطالعه بالینی در مورد واکسن پشتیبانی می‌کند.

چهار تحقیق اساسی و مهم درباره واکسن کرونا برای تابستان و پاییز سال ۲۰۲۰ طرح‌ریزی شده که پیش‌بینی می‌شود اولین آزمایش واکسن از آنِ واکسن شرکت مدرنا باشد. واکسن مدرنا اولین واکسنی است که اخیراً مورد آزمایش قرار گرفته. دیگر واکسن‌ها متعلق به شرکت‌های جانسون، AstraZen و Novavax است. این واکسن‌ها هنوز در فاز سوم هستند و تنها واکسن آکسفورد توانسته به مرحله آزمایش انسانی برسد. هدف اصلی از ساخت واکسن این است که دریابیم آیا واکسن می‌تواند جلوی ابتلا به ویروس کرونا را بگیرد یا حداقل شدت آن را کاهش دهد.

 

چه کسانی واجد شرایط ثبت‌نام برای آزمایش واکسن هستند؟

 

 

شبکه جلوگیری از کووید-۱۹ به دنبال افراد بالغ بالای ۱۸ سال و از همه نژادها، قومیت‌ها و جنسیت‌هاست. برای داوطلب شدن لازم نیست شرایط جسمانی کاملاً بی‌عیب و نقصی داشته باشید، در عوض محققان به دنبال کسانی هستند که سن بالاتری داشته باشند و تنها دارای وضعیت جسمانی مناسبی باشند؛ زیرا این افراد بیشتر به کووید-۱۹ مبتلا می‌شوند و هدف اصلی کشف واکسن هم این است که از ابتلا به بیماری جلوگیری کند.

خبر جدید  نبرد ۵G میان چین و آمریکا

 

همچنین محققان مایل‌اند که بیشتر افراد رنگین‌پوست را جذب کنند، زیرا چنین به نظر می‌رسد که این افراد بیش از سایرین به کووید-۱۹ مبتلا شده‌اند. واکسن باید به گونه‌ای باشد که بر همه نژادها تاثیر بگذارد. زنان باردار نیز می‌توانند در این آزمایش شرکت کنند.

 

نکته مهمی که باید به یاد داشت این است که ممکن است این آزمایش‌ها برای شرکت‌کنندگان در تحقیق بسیار زمان‌بر باشد. برای شرکت در هر یک از آزمایش‌های CoVPN می‌بایست ۱۰ تا ۱۲ بار به یک سایت تحقیقاتی مراجعه کنید. همچنین بعد از تزریق واکسن باید ساعت‌ها و روزها تحت مراقبت باشید و به پیگیری‌های محققان پاسخ دهید. اگر وقت کافی برای این کارها ندارید، بهتر است از شرکت در تحقیق صرف نظر کنید.

 

خطرات شرکت در تست واکسن

 

واکسن

 

برای حضور داوطلبانه در تحقیقات واکسن باید از خطرات احتمالی آن نیز آگاه باشید. حداقل یکی از واکسن‌های ویروس کرونا، در بهترین حالت، موفقیت‌آمیز خواهد بود و هیچ کدام از آنها باعث بیماری یا بروز عوارض در فرد نمی‌شود. با این حال ممکن است واکسن‌هایی که در فاز سوم هستند خطر ابتلا به بیماری یا بروز عوارض جانبی در پی داشته باشند.

خبر جدید  قدرت و ثروت در اطلاعات است

 

اگر تصمیم گرفتید که در این مطالعات تحقیقی شرکت کنید، در صورت انتخاب شدن فرمی به شما داده می‌شود تا رضایت خود را از تزریق واکسن در بدن‌تان اعلام کنید. مشارکت در تحقیق کاملاً داوطلبانه است و هر گاه احساس کردید مساله‌ای در این تحقیق شما را می‌آزارد یا باعث صدمه روحی و جسمی‌تان می‌شود می‌توانید با آن موافقت نکنید. همچنین می‌توانید هر گاه خواستید از این تحقیق خارج شوید؛ ولی دانشمندان به دنبال افرادی هستند که تمام مدت‌زمان تحقیق همراهی‌شان کنند.

 

چطور در آزمایش واکسن داوطلب شویم؟

 

واکسن

 

شما می‌توانید با مراجعه به وب‌سایت CoVPN به هر یک از تحقیقات مرتبط به واکسن بپیوندید. پس از آن روند آزمایش را بررسی کنید تا دریابید که برای شرکت در تحقیق واجد شرایط هستید یا خیر. در اولین مرحله بررسی، یک آزمایش ۱۰ دقیقه‌ای روی شما انجام می‌شود که می‌توانید اطلاعات تماس، روز تولد، وزن، قد و سایر اطلاعات را به محققان ارائه دهید. آنها همچنین ممکن است سوالات شخصی و مرتبط با سبک زندگی‌تان بپرسند منتها هدف از این پرسش‌ها این است که متوجه شوند چقدر در معرض ابتلا به کووید-۱۹ قرار گرفته‌اید.

خبر جدید  ماجرای اختلال دیروز اینترنت چه بود؟

 

ممکن است پس از پاسخ به این پرسش‌ها شما را حذف کنند؛ مثلاً اگر از خانه کار می‌کنید، هیچ شخصی را ملاقات نکرده‌اید، ماسک می‌زنید و تنها زندگی می‌کنید، برای این تحقیق مناسب نیستید زیرا فرصت مواجهه با ویروس را نداشته‌اید، بنابراین محققان نمی‌توانند دریابند که واکسن مانع ابتلای شما به این بیماری بوده یا سبک زندگی‌ای که دارید باعث شده تا به کووید-۱۹ مبتلا نشوید.

 

اگر همه شرایط مد نظر محققان را داشتید، طی چند روز یا چند ماه با شما تماس خواهند گرفت. مدت‌زمان انتظار شما به پروژه‌های گوناگونی مربوط می‌شود که در این طرح در دست اجراست. تنها در ایالات متحده آمریکا بیش از ۱۰۰ سایت نام‌نویسی واکسن وجود دارد که داوطلبان می‌توانند در آنجا درخواست دهند و اطلاعات بیشتری در مورد آزمایش و روند تحقیق کسب کنند.

 

شعار سال، با اندکی تلخیص و اضافات برگرفته از خبرگزاری اعتماد، به تاریخ: ۸ مرداد ۱۳۹۹، کد خبر: ۴۲۱۸۵۱، etemadonline.com

آخرین اخبار انجمن های علمی

اخبار ویژه

آرشیو

پربازدید

بایگانی شمسی

آمار بازدید وبسایت

 • 0
 • 728
 • 97
 • 934
 • 139
 • 7,592
 • 27,264
 • 343,633
 • 614,091
 • 120,428
 • 23,552
 • 17,798
 • 1
 • مهر ۴, ۱۳۹۹