پارک اقتصاد دیجیتال در تبریز | خبرخوان انجمن های علمی ایران |خبرخوان انجمن های علمی ایران

تاریخ خبر: // کد خبر: 17871 // //

پارک اقتصاد دیجیتال در تبریز

محمدجواد آذری‌جهرمی وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات با اشاره به ظرفیت‌های آذربایجان‌شرقی اظهار کرد: در نظر داریم اکوسیستم فناوری دیجیتال در این استان به سمتی حرکت کند که مولد باشد و به همین منظور راه‌اندازی پارک اقتصاد دیجیتال در تبریز برای حمایت از شرکت‌های فناور استان انجام می‌شود. شعار سال: وزیر ارتباطات و فناوری [...]
پارک اقتصاد دیجیتال در تبریز

محمدجواد آذری‌جهرمی وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات با اشاره به ظرفیت‌های آذربایجان‌شرقی اظهار کرد: در نظر داریم اکوسیستم فناوری دیجیتال در این استان به سمتی حرکت کند که مولد باشد و به همین منظور راه‌اندازی پارک اقتصاد دیجیتال در تبریز برای حمایت از شرکت‌های فناور استان انجام می‌شود.

شعار سال: وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات با اشاره به ظرفیت‌های آذربایجان‌شرقی اظهار کرد: در نظر داریم اکوسیستم فناوری دیجیتال در این استان به سمتی حرکت کند که مولد باشد و به همین منظور راه‌اندازی پارک اقتصاد دیجیتال در تبریز برای حمایت از شرکت‌های فناور استان انجام می‌شود.

محمدجواد آذری‌جهرمی در سفر به آذربایجان‌شرقی در جلسه شورای هماهنگی ICT استان با اشاره به اینکه این جلسات برای ارائه مشکلات و انتقادات برگزار می‌شود گفت: از نظر مردم ارتباطات امروز دسترسی به اینترنت تعریف می‌شود و موارد دیگر به‌عنوان خدمات پایه باید وجود داشته باشد. وی از اهمیت اقتصاد دیجیتال گفت و تاکید کرد: آذربایجان‌شرقی در این حوزه ظرفیت‌های بسیاری دارد. آذری‌جهرمی با اشاره به شاخص‌های دسترسی در این استان افزود: تکلیف ما این است که تا پایان برنامه ششم ۹۰ درصد روستاهای بالای ۲۰خانوار حتما به شاخص‌های دسترسی پوشش داشته باشند، اکنون ۶۷ درصد روستاهای بالای ۲۰خانوار آذربایجان‌شرقی پوشش داده شده است. استان دارای ۳هزار و ۷۶ روستا است که از این تعداد ۲ هزار و ۲۰ روستا بالای ۲۰ خانوار هستند. از این تعداد، ۶۷ درصد دارای دسترسی هستند و این استان دارای رتبه مناسبی است. وی با اشاره به اینکه شاخص ارتباطی این استان در یک سوم بالایی استان‌های کشور است افزود: استعداد جوانان آذربایجان‌شرقی در حوزه ICT ظرفیت مناسبی است که تمام این شاخص‌ها فرصت‌های استفاده از ICT را در استان فراهم کرده است. وزیر ارتباطات به مشکلات ارتباطی در مناطق اهر و هریس و کلیبر اشاره کرد و گفت: اگر مشکلات این مناطق مرتفع شود، شاخص ارتباطی این استان از سطح عمومی کشوری بالاتر می‌رود.

خبر جدید  نقش پژوهشگاه ارتباطات و فناوری اطلاعات باید از تحقیقات به مدیریت تحقیق تغییر کند

 وی به مشکلات فرکانسی با کشور همسایه و موقعیت جغرافیایی منطقه به‌عنوان مسائل موجود اشاره کرد و افزود: در این مناطق باید فرکانس ۷۰۰ و ۸۰۰ پوشش داده شود که در اختیار صدا و سیما است و دو سال است که پیگیر دریافت این فرکانس هستیم. آذری‌جهرمی به ارائه نامناسب تلفن ثابت در برخی از مناطق کشور و استان آذربایجان‌شرقی اشاره کرد و افزود: یکی از دلایل این مساله عدم سرمایه‌گذاری مناسب بعد از واگذاری مخابرات است. وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات از توسعه فیبر نوری در روستاهای استان به‌عنوان فاز نخست توسعه ارتباطات، خبر داد و گفت: بیش از ۵۸۰ سایت استان که از تکنولوژی قدیمی برخوردار بود تا فروردین ۹۸ با ۲۴ میلیارد تومان اعتبار به تکنولوژی روز ارتقا یافت. وی فاز دوم توسعه ارتباطات در این استان را اتصال ۶۴۴ روستا به شبکه ملی اطلاعات و پهن باند موبایل اعلام کرد و افزود: با انجام این طرح از سیم کارت به جای مودم در روستاها استفاده می‌شود و همچنین افرادی که از شهر به روستاها می‌روند نیاز به تعویض سیم‌کارت ندارند. آذری جهرمی تصریح کرد: تا پایان سال ۳۰۲کیلومتر فیبر نوری در روستاها و مناطق شهری این استان تجهیز می‌شود که بخش مهمی از انسدادهای ارتباطی این استان با این طرح رفع می‌شود.

خبر جدید  نقش خمیردندان در گسترش مقاومت آنتی بیوتیکی

وزیر ارتباطات از آغاز پوشش ۳۰۰ روستا تا پایان سال خبر داد و گفت: این برنامه در حدود ۵۰ درصد پیشرفت داشته است و با اتمام آن پوشش روستاهای بالای ۲۰ خانوار این استان به ۸۰ درصد می‌رسد. آذری جهرمی به برنامه هوشمندسازی مدارس اشاره کرد و افزود: بر اساس برنامه، مدارس شهرهای زیر ۲۰ هزار نفر جمعیت باید به‌صورت رایگان به شبکه اتصال داشته باشند که وظیفه اتصال آنها با وزارت ارتباطات است. وی درباره برنامه وزارت ارتباطات برای اتصال مدارس به شبکه ملی اطلاعات افزود: با اینکه اتصال ۱۰۶ هزار مدرسه از وظایف ما نیست اما این کار تا پایان سال انجام می‌شود. آذری‌جهرمی به وجود ۱۷۰ مدرسه کپری در این برنامه برای اتصال خبر داد و گفت: اتصال این مدارس نیز آغاز شده است. وزیر ارتباطات با اشاره به اینکه اکنون در عصر اقتصاد و تحول دیجیتال هستیم، گفت: تمام این زیرساخت‌ها و امکانات برای رسیدن به اقتصاد بزرگی مانند اقتصاد دیجیتال است.

خبر جدید  همه مدال‌آوران مسابقات رباتیک در دانشگاه آزاد مشغول به کار می‌شوند

وی از آبیاری هوشمند به‌عنوان یکی از کاربردهای این حوزه نام برد و افزود: پایلوت استفاده از اینترنت اشیا برای هوشمندسازی در دشت مغان و جهرم اجرا شده و مسوولان این استان هم می‌توانند پایلوت آبیاری هوشمند را در آذربایجان‌شرقی اجرا کنند و وزارت ارتباطات نیز حمایت می‌کند. آذری‌جهرمی از بهداشت و درمان، تجارت الکترونیک، گردشگری و صنایع‌دستی به‌عنوان بخش‌هایی یاد کرد که می‌تواند در این حوزه ثروت‌سازی کند. وزیر ارتباطات اظهار امیدواری کرد: به زودی در سفر مجدد به آذربایجان‌شرقی، موضوع مناطق گردشگری، اقتصاد دیجیتال و هوشمندسازی آبیاری را پیگیری کند تا از ظرفیت‌های بالای این استان برای رسیدن به شرایط مطلوب استفاده شود.

شعار سال،با اندکی تلخیص و اضافات برگرفته از  روزنامه دنیای اقتصاد،تاریخ انتشار:۳۰مرداد۱۳۹۸،کدخبر:۳۵۶۲۱۸۹،donya-e-eqtesad.com

آخرین اخبار انجمن های علمی

اخبار ویژه

آرشیو

پربازدید

بایگانی شمسی

آمار بازدید وبسایت

 • 0
 • 541
 • 16
 • 1,940
 • 63
 • 12,561
 • 40,263
 • 145,791
 • 306,749
 • 70,907
 • 15,377
 • 12,032
 • 1
 • مهر ۲۹, ۱۳۹۸