کلینیک ویژه کارآفرینی؛ ساختاری جدید برای توانمندسازی شرکت‌های مستقر دانش‌بنیان | خبرخوان انجمن های علمی ایران |خبرخوان انجمن های علمی ایران

تاریخ خبر: // کد خبر: 16682 // //

کلینیک ویژه کارآفرینی؛ ساختاری جدید برای توانمندسازی شرکت‌های مستقر دانش‌بنیان

آموزش‌های تخصصی، خدمات تجاری‌سازی، تأمین مالی کسب‌وکارهای نوپا و سایر خدمات بازارسازی و بازاریابی ازجمله سرویس‌های قابل ارائه، ذیل کلینیک ویژه کارآفرینی است. شعار سال: آموزش‌های تخصصی، خدمات تجاری‌سازی، تأمین مالی کسب‌وکارهای نوپا و سایر خدمات بازارسازی و بازاریابی ازجمله سرویس‌های قابل ارائه، ذیل کلینیک ویژه کارآفرینی است.  پارک‌های علم و فناوری به [...]
کلینیک ویژه کارآفرینی؛ ساختاری جدید برای توانمندسازی شرکت‌های مستقر دانش‌بنیان

آموزش‌های تخصصی، خدمات تجاری‌سازی، تأمین مالی کسب‌وکارهای نوپا و سایر خدمات بازارسازی و بازاریابی ازجمله سرویس‌های قابل ارائه، ذیل کلینیک ویژه کارآفرینی است.

شعار سال: آموزش‌های تخصصی، خدمات تجاری‌سازی، تأمین مالی کسب‌وکارهای نوپا و سایر خدمات بازارسازی و بازاریابی ازجمله سرویس‌های قابل ارائه، ذیل کلینیک ویژه کارآفرینی است.

 پارک‌های علم و فناوری به عنوان یکی از بازوان دانشگاه در راستای تحقق سیاست‌های اقتصاد دانش‌بنیان نیازمند تحولاتی بنیادی و بازتعریف مأموریت‌های ویژه است تا به کارکرد واقعی خود روزبه‌روز نزدیک‌تر شود.

یکی دیگر از خدمات  پارک علم و فناوری دانشگاه آزاد اسلامی برای حمایت از شرکت‌ها و استارت‌آپ‌های نوپای دانش‌بنیان تأسیس «کلینیک ویژه کارآفرینی» است. آموزش‌های تخصصی، خدمات تجاری‌سازی، تأمین مالی کسب‌وکارهای نوپا و سایر خدمات بازارسازی و بازاریابی ازجمله سرویس‌های قابل ارائه ذیل این کلینیک است.

هدف از تشکیل کلینیک ویژه کارآفرینی، توسعه دانش،‌ تبدیل ایده به یک فعالیت شغلی پایدار، کمک به حفظ و پایداری فعالیت‌های نوپای کارآفرینی در صحنه رقابت اقتصادی و توسعه فعالیت‌های دانش‌مدار در واحدهای صنعتی و خدماتی است. در اصل می‌توان گفت کلینیک کارآفرینی و اشتغال یکی از حلقه‌های تکمیل کننده چرخه فناوری در کشور است که باید در کنار نهادهای موجود و هماهنگ با آنها در چارچوب سیاست‌های مصوب فعالیت کند.

خبر جدید  سهم صادرات نانو در بازار

آموزش‌های تخصصی کارآفرینان یکی از مهم‌ترین الزامات مسیر کسب‌وکار است، پرواضح است که تقاضای بازار و گذاره‌های فناوری هیچ‌گاه منتظر جلسات پرپیچ و خم نهادها نخواهد ماند و این کارآفرینان هستند که باید با آموزش‌های تخصصی و حرفه‌ای آماده هرگونه تغییر و انعطاف متناسب با شرایط باشند. ارائه آموزش‌های کاربردی در زمینه‌های تجاری‌سازی، فنی و مهندسی، مدیریتی، مالی و حقوقی این قابلیت را در کارآفرینان و فناوران به‌وجود می‌آورد که درمقابله با چالش‌های مختلف چابک باشند.

توسعه کسب‌وکارها در پلتفرم‌های مختلف موجب شده تا عرصه رقابت در هر زمینه‌ای چالش‌هایی را به‌دنبال داشته باشد. بزرگترین چالش کسب‌وکارهای امروزی که می‌توان گفت زاییده رقابت محصولات و خدمات مختلف است، بازارسازی و فروش تلقی می‌شود. امروزه بزرگترین دغدغه کسب‌وکارها فروش یا ارائه محصول به مصرف‌کننده است و گاه نبود اطلاعات و آگاهی‌های به‌روز موجب اشتباهات جبران‌ناپذیری برای شرکت‌ها و استارت‌آپ‌ها می‌شود. ارائه خدمات فنی و تخصصی در سرتاسر زنجیره ارزش محصولات دانش‌بینان می‌تواند تا حد قابل قبولی نقشه راه را برای کارآفرینان روشن کند.

خبر جدید  برنامه توسعه زیست‌بوم شرکت‌های خلاق» ابلاغ شد

مشاوره جهت استفاده از تسهیلات مرتبط با محصولات دانش بینان و تسهیلات پارک‌های علم و فناوری مانند معافیت‌های مالیاتی و گمرکی، بیمه، ارائه خدمات  تخصصی ثبت پتنت، ارائه خدمات تخصصی درخصوص امکان‌سنجی و  تهیه طرح تجاری، ارائه خدمات مشاوره مدیریت (مدیریت پروژه، تولید، سیستم، کیفیت، فناوری، نوآوری و کارآفرینی) و ارائه خدمات تخصصی حقوقی و مالی (قراردادها، مجوزها) از جمله خدمات فنی و تخصصی پارک علم و فناوری دانشگاه آزاد اسلامی به‌شمار می‌رود.

هرچند که ایده‌یابی صحیح و سناریوسازی دقیق از مهم‌ترین عوامل توفیق کسب‌وکارها است ولی بعضاً سرمایه‌گذاری اولیه و سرمایه در گردش نیز سهم قابل‌توجهی در رشد استارت‌آپ‌ها و کسب‌وکارها دارند. سرمایه‌گذاری مرحله کشت ایده، سرمایه گذاری خطرپذیر، لیزینگ محصولات و وام‌های بانکی از جمله خدمات تامین مالی کسب‌‌‌وکارهای نوپا ازسوی پارک علم و فناوری دانشگاه آزاد اسلامی است.

خبر جدید  آشتی طب سنتی و مدرن به کمک زیست شناسی سامانه ها

شعار سال، با اندکی تلخیص و اضافات برگرفته از خبرگزاری دانشگاه آزاد اسلامی (آنا)، تاریخ انتشار: ۱۲ تیر ۱۳۹۸، کدخبر: ۴۰۱۹۶۴ ، www.ana.ir

اخبار ویژه

آرشیو

پربازدید

بایگانی شمسی

آمار بازدید وبسایت

 • 0
 • 1,442
 • 69
 • 2,029
 • 77
 • 13,822
 • 42,298
 • 148,611
 • 309,679
 • 71,037
 • 15,448
 • 12,089
 • 1
 • آبان ۱, ۱۳۹۸